Insta360 X4 na legendarnym torze Imola. Musisz to zobaczyć z perspektywy kierowcy bolidu F1

Dla pasjonatów sportów motorowych połączenie Imola i Ayrton Senna jest tym samym co orzeł i korona, jak białe i czerwone, albo jak Wigilia i opłatek. To coś więcej niż symbol. Znacznie więcej.
Dla tych, którzy tym sportem się nie interesują przypomnę, że legenda Królowej Motosportu, pochodzący z Brazylii Ayrton Senna wielokrotny mistrz świata zginął właśnie na tym torze. Wcześniej jeździł dla McLarena. Dlatego taka kompilacja: tor Imola, bolid Ayrtona Senny kierowany przez również kilkukrotnego mistrza świata, dla którego Senna był idolem a obecnie jest niedoścignionym wzorem, była wielkim hołdem oddanym wielkiemu kierowcy, przez obecnego wielkiego kierowcę.
Sebastian Vettel jest 4-krotnym mistrzem świata F1. Kiedy postanowił przejechać tor Imola w bolidzie McLarena MP4/8, w którym zasiadał Ayrton Senna, nie mogliśmy pozostać obojętni. Zainstowaliśmy naszą kamerę X4 na tym bolidzie, uchwyciliśmy wszystko, a Ty teraz możesz to zobaczyć w 8K i 360st.
Zapnij pasy, podziwiaj legendarny tor, wspaniały dźwięk silnika McLarena, i kunszt jednego z najlepszych kierowców dekady: tutaj, na YouTube. Te niespełna 10 minut zapewnią Ci niesamowite wrażenia, z dużą nutą historii dzięki Insta360 X4.
Ale ta historia to coś więcej niż tylko niesamowite nagranie...
Okazja, która zdarza się raz w życiu
W trakcie pokazu historycznych bolidów F1w czasie weekendu wyścigowego na torze Imola, uczestniczył w nich Rick van Barneveld. Pomagał swojemu przyjacielowi, biorącemu w nim udział swoim doświadczeniem fotograficznym. Kiedy nadarzyła się okazja, aby sfilmować przejazd Vettela, nie wahał się ani chwili. Zamontował na bolidzie swoją niezawodną kamerę Insta360 X4.
„Wiedziałem, że wyjątkowa jakość obrazu i długi czas pracy na jednej baterii w modelu X4 będą idealne do uchwycenia całego przejazdu w najwyższej możliwej jakości. Ponadto model X4 jest wyposażony w wysokiej jakości osłony obiektywu, które chronią go przed potencjalnymi uszkodzeniami”. Powiedział Rick van Barneveld.
X4: Gotowa na wyzwanie
X4 okazała się idealnym narzędziem do realizacji tego wyjątkowego projektu. Rozdzielczość 8K 360 uchwyciła każdy szczegół tego pięknego toru wyścigowego jakim jest Imola. Nawet machająca publiczność jest wyraźnie widoczna na nagraniu. Fani motorsportu docenią zapewne dźwięk silnika. W latach 90-tych mogliśmy się delektować rykiem wolnossących silników V8 o pojemności 3,5l. W tym bolidzie zainstalowany był silnik Forda o kodzie HBE7. Takiego dźwięku próżno dzisiaj szukać podczas Grand Prix, turbodoładowane i zhybrydyzowane silniki V6 o pojemności 1,5l nie dostarczają aż takich emocji. Dzięki X4, możemy ponownie wczuć się w klimat tamtych, minionych lat. Nie tylko oczami, ale uszami także.
„Aby zmniejszyć szum wiatru, założyłem na kamerę Wind Mic Muffs” – powiedział kamerzysta. „To naprawdę dobrze zadziałało i znacznie zmniejszyło szum wiatru!”, a my możemy dzięki tym nakładkom cieszyć się niezakłóconym pięknem muzyki wolnossącej V8-ki Forda.
Łatwo się domyślić, że konstruktorzy bolidów F1 nie przewidują miejsc montażowych do kamer sportowych. Zwłaszcza że w latach 90-tych nikt jeszcze o takich nie myślał, choć pewnie niejeden marzył. Dlatego montaż takiej kamery stanowił wyzwanie, poważne wyzwanie, bo drugiej szansy na nagranie nie było. Nasz kamerzysta miał jednak asa w rękawie: potrójną przyssawkę Delkin Fat Gecko. „Korzystałem z tej przyssawki wielokrotnie w innych samochodach wyścigowych, w tym w bolidach F1, więc byłem przekonany, że wytrzyma wysokie prędkości” – powiedział.
Montaż Insta360 X4 na bolidzie McLaren MP4/8
Dzięki zamontowaniu kamery X4 na bolidzie Rick uchwycił to unikalne doświadczenie w sposób, który nigdy wcześniej nie był możliwy. Rozdzielczość 8K 360 pozwala znaleźć się na torze tuż obok Vettela i doświadczyć każdego zakrętu, każdego wierzchołka oraz charakterystycznej towarzyszącej jeździe po torze – atmosfery tak unikalnej, że dotąd tylko jeden Polak doznawał jej na żywo. To był Robert Kubica, nasz jedyny kierowca w F1.
Trzeba w tym miejscu podkreślić, że to bolid z lat 90. Gdyby nie fenomenalnie działający system stabilizacji FlowState w modelu X4, nagranie prezentowałoby niewiele oprócz… wstrząsów, byłoby całkowicie nieczytelne i rozmazane. Również 5nm AI dołożył tu swoją pracę. Dzięki niemu ujęcia są czyste i pozbawione szumów. Spójrz jak dokładnie widać oklaskujące tłumy kibiców!
Magia w akcji
Imola to tor wyścigowy o bogatej historii, na zawsze związany z dziedzictwem Ayrtona Senny. Teraz, dzięki obiektywom, procesorom i technologii Insta360 z modelu X4, został uwieczniony w formacie 360. Jeszcze raz dziękujemy Rickowi za skorzystanie z okazji i uchwycenie tych rzadkich ujęć.
Polecamy śledzenie naszego bloga. Nigdy nie wiesz co jeszcze uchwycą nasze kamery, a my nie omieszkamy o tym poinformować.
Zapraszamy do www.insta360.pl, tutaj znajdziesz najlepsze kamery sportowe i najszerszy wybór akcesoriów. Nasi konsultanci doradzą jak skompletować zestaw na miarę Twoich potrzeb, który na pewno Cię nie zawiedzie.
Źródło: Insta360.com
Polecane

Uchwyt do kamer sportowych PGYTECH trójramienny z mocowaniem Suction Cup

Insta360 Triple Suction Cup Car Mount | Karbonowy uchwyt z potrójną przyssawką próżniową TILTA

Insta360 X4 | kamera 360 stopni 8K

SmallRig 3566 | Podwójne mocowanie kamery z przyssawką

Insta360 X4 Mic Wind Muff | oryginalne osłony przeciwwiatrowe do kamery X4

SmallRig 4380 | Zestaw uchwytu samochodowego z trzema przyssawkami

Zestaw Insta360 X4 Explorer Bundle

SmallRig 4466 | Ramię magnetyczne z przyssawką do kamery sportowej

SmallRig 4468 | Potrójna przyssawka magnetyczna do kamery sportowej

Zestaw Insta360 X4 Bike Bundle

Zestaw do nurkowania Insta360 X4 Invisible Dive Bundle
